категорії: стаття

Психологія. Вплив телебачення на розвиток дитини

теґи: психологія, розвиток дитини

ОСНОВНІ ІДЕЇ:

Ø Батьки залишають дітей біля екрану телевізора, сподіваючись на його розважальний і розвиваючий ефект;

Ø Діти звикають до такого пасивного проведення часу, яке шкодить їх здоров’ю і психічному розвитку;

Ø Змінити ситуацію можна, встановивши чіткі рамки перегляду передач і обговорення їх з дитиною.  

БАГАТО ДИВИТИСЬ ТЕЛЕВІЗОР ДІТЯМ – ШКІДЛИВО!

 

 

Що телевізор робить з дітьми? Несхожі на самих себе, глухі до слів інших, багато

дітей так годинами просиджують перед екраном телевізора, і батьки знають про це! І відчувають себе одночасно винними та стурбованими, та вони не в змозі відірвати свого сина чи дочку від потоку телекартинок та при цьому інтуїтивно здогадуються про їх руйнівний вплив на психіку дитини.

Довгий час дослідження в даній сфері були недостатні, та сьогодні вчені всього світу стверджують що зловживання телебаченням шкодить перш за все нейронам розвиваючого дитячого мозку, негативно впливає на здоров’я та поведінку дитини.

«Телевізор вводить дитину в стан що близький до гіпнотичного трансу, – ось чому діти часто знову прилипають до екрана, – говорить дитячий нейропсихолог Миколай Воронін. – Як тільки телевізор вмикається, бета-хвилі мозку, що характерні для стану активності, уступають місце повільним альфа-хвилям. Зазвичай це відбувається при засинанні, коли ми на якийсь час закриваємо очі».

 

 

В результаті увага стає розфокусована, зір та слух ніби відключаються, притупляється критичне сприйняття того що відбувається, знижуються пізнавальні здібності. Крім цього у дітей, які зловживають переглядом телепередач, більш активнішою стає права півкуля мозку, яка відповідає за емоційні реакції, тому «причаровуючи» ефект телебачення підсилюється. Такі висновки дають привід серйозно задуматись та починати приймати міри!

 

61%

Дітей молодше 5 років

дивляться телевізор

разом з мамою чи батьком.*

 

21%

Дітей молодше 5 років дивляться ті ж передачі що й інші члени родини.*

64%

дітей молодше 5 років дивляться телевізор зранку.*

40%

батьків не знають, що дивиться дитина.*